Mały ale wariat – wykorzystanie scyzoryka w lesie

Oto 10 prostych wskazówek dotyczących przetrwania w dziczy i umiejętności bushcraftowych. Możesz wykorzystać te umiejętności podczas biwaków lub po prostu podczas nocnego obozowania w pobliskim lesie.

Począwszy od rozłupywania dużych kłód, tworzenia przedmiotów z drewna do obozu bushcraftowego, jak również rozpalania ognia.

Scyzoryk to niezastąpione narzędzie

Miliony osób na świecie kochają swoje scyzoryki. Jest niezliczona liczba firm produkujących dobrej jakości scyzoryki w przystępnych cenach. Na filmie pokazano model: Victorinox 2391163 Evolution Wood ale nic nie stoi na przeszkodzie, by dobrać inny równie przydatny scyzoryk.

Scyzoryki są popularne, występują w wielu wielkościach oraz posiadają niezliczoną liczbę ostrzy i narzędzi. Możesz kupić mini scyzoryk wielkości kilku centymetrów ale również wybrać olbrzymi multitool.

Jeśli zabierasz scyzoryk na kanu warto poszukać modelu z okładzinami wykonanymi z wytrzymałego plastiku. Dodatkowo jasny i rzucający się w oczy kolor będzie łatwiejszy do odnalezienia w ściółce lasu.

Odpowiednikiem z syntetyczną okłądziną będzie model Evolution S17. Posiada on te same narzędzia co model Evolution Wood plus dodatkowo wykałaczka i pęseta. Ta druga przydatna podczas wyciągania drzazgi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *